Aktualności

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” to wielkie błaganie o miłość, modlitwa w obronie wartości chrześcijańskich. Dziś, w klasztorze Ojców Franciszkanów łączyliśmy się z innymi, podczas uroczystej Eucharystii, Drogi Krzyżowej z pięknymi rozważaniami i koronki do Miłosierdzia Bożego.

Dwanaście samorządów z terenu powiatu radomszczańskiego uzyskało rządowe dofinansowanie na modernizację dróg. Dziś w Radomsku podpisano umowy w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Łączna wartość dofinansowania wynosi 15,3 mln zł

Rada Ministrów przyjęła kolejny program #NowaPiątka

✅#NiższyPIT - podatek PIT zmniejszony z 18% do 17%
 wyższe koszty uzyskania przychodu

Rozwiązania, na których skorzysta ok. 25 mln Polaków, stanowią spełnienie obietnicy złożonej przez premiera Mateusza Morawickiego w tzw. nowej piątce PiS.

Wiarygodność i praca dla ludzi to dwa pierwsze i podstawowe wymiary naszych dokonań, naszej polityki dla Polski – powiedział wicepremier, szef rady programowej PiS Piotr Gliński podczas wystąpienia inauguracyjnego konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.


Blisko 300 tysięcy złotych trafi do Faliszewa na przebudowę mostu. Pieniądze pochodzą z rezerwy subwencji ogólnej utworzonej w budżecie państwa na mocy  art. 26 ust. 1 ustawy z 13 listopada 2003 roku o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

Dziękuję! To nasz wspólny sukces! 

Dziękuję za zaangażowanie, prace, wsparcie.

- Przed nami kluczowe decyzje. Przed nami są decyzję, które przywodzą w pamięci pytanie, które zostało zadane wiele lat temu przez premiera Jana Olszewskiego - czyja będzie Polska. I czyja będzie Europa (...) Ten wybór przed nami jest wyborem cywilizacyjnym wspólczesnej Europy - powiedział dziś w Piotrkowie Trybunalskim były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, podczas konwencji podsumowującej kampanię Prawa i Sprawiedliwości w okręgu łódzkim.

W niedzielę, 5 maja, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku z mieszkańcami miasta spotkała się Joanna Kopcińska, kandydatka PiS do Parlamentu Europejskiego.